„Dwa serca”- spektakl ekologiczny w wykonaniu aktorów Teatru CoNieCo

14 kwietnia  obejrzeliśmy teatrzyk „Dwa serca” Teatru Conieco z Białegostoku. Teatrzyk opowiadał o małym Straszku, który ciągle stoi w polu i żeby pomóc swojemu tatusiowi, chce wystraszyć wszystkie wróble w okolicy. Wyrusza na poszukiwanie niedobrych ptaków.  Idąc trafia na śmietnisko w lesie.  Potem góra nieczystości zmienia się w wielką Paskudę. Straszek walczy z Paskudą, ale nie może jej pokonać. Pomaga mu wiaterek.  Wszystko dobrze się kończy, a mały Straszek informuje tatę, że gorszymi szkodnikami niż wróble są ci co zaśmiecają las.

W spektaklu pięknie przeplata się wątek społeczny i ekologiczny. Dzieci zapamiętały dwie prawdy – Kto ma dobre serce, ten pomaga słabszym i nie wolno wyrzucać śmieci w lesie.

/PM4/