Wycieczka do „Krainy Puszczyka”

20 czerwca 2023r. dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola tj. „Krasnoludki” i „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do „Krainy Puszczyka” – Puszczykówka w Pokośnie. Celem wycieczki było zapoznanie się ze zwyczajami, tradycjami i obrzędami indiańskimi, które szczególnie działają na wyobraźnię dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Wspólnie obejrzeliśmy mini zoo, w którym znajdowały się min. sympatyczne szopy pracze, konie, skunksy, króliki, bociany, kozy, kury, koguty. W dalszej części programu wycieczki na dzieci czekały ciekawe gry i zabawy. Wszyscy mieli możliwość strzelania z łuku do tarczy, strzelania z wiatrówki, łowienia ryb. W lesie czekał na dzieci tor przeszkód oraz liczne hamaki – na wypadek zmęczenia. Każdy przedszkolak mógł pojeździć na koniu oraz porzucać do celu. Na zakończenie dzieci udały się na wspólny posiłek – pyszne pieczone kiełbaski. Następnie wszyscy pożegnali się jak prawdziwi Indianie i udali się do autokaru. Szczęśliwi i uradowani po dniu pełnym wrażeń wrócili do przedszkola. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w pamięci naszych dzieci.