Dzień Grzyba w grupie Biedronek

Z tej okazji w przedszkolu rozmawialiśmy o … grzybach. Poznaliśmy różnorodne gatunki grzybów, dowiedzieliśmy się, które z nich są jadalne, a które trujące. Wymieniliśmy potrawy, które można przygotować z grzybów. Obejrzeliśmy też bajkę o Skrzacie zwanym „Borówka”, który oprowadził nas po lesie. Mieliśmy również okazję poznać zapach i wygląd świeżych grzybków przyniesionych prosto z lasu. Robiliśmy też muchomorka w trawie… dzieci poradziły sobie świetnie!!! Po ciężkiej pracy… czekała nas zabawa tropiąca: „Szukamy grzybków”. Każdy znalazł coś dla siebie ? Najbardziej spodobała się naszym Biedroneczkom fotobudka Jeżyka o imieniu „Grzybek” . Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a w zamian otrzymał od naszego leśnego przyjaciela: słodkie czekoladowe grzybki. Podsumowaniem tego dnia było wykonanie grzybów z warzyw. Wystarczył: ziemniak, pietruszka, wykałaczka, farba i całą polana była pełna owoców lasu. Nieźle obrodziły nam borowiki, podgrzybki, były też muchomorki ?

To był dzień pełen wrażeń.

Joanna Burgraf, PM4