Stokrotki i Krasnoludki w SP 1

W dniu 13 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. K. I. Gałczyńskiego w Grajewie odbyły się DNI OTWARTE dla przedszkolaków, które od września podejmą naukę w szkole. Miały one na celu przede wszystkim zapoznanie przyszłych uczniów ze szkołą, jej ofertą edukacyjną a także z nauczycielami.

Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane różnorodne zajęcia z myślą o najmłodszych uczestnikach. Były to zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej, w których przedszkolaki uczestniczyły wspólnie ze starszymi uczniami. Miały dzięki temu możliwość poznania sal lekcyjnych oraz zintegrowania się ze starszymi kolegami. Było wspólne rozwiązywanie zadań, tańce i gimnastyka buzi i języka. Takie zajęcia przyniosły przedszkolakom wiele uśmiechu i radości. Mam nadzieję, że zachęciły i przekonały przyszłych uczniów do szkoły i że we wrześniu  z uśmiechem, pełni zapału do nauki i pracy, ale także dobrej zabawy przekroczą próg szkoły.

Ewelina Święćkowska, Marzenna Koniecko; PM 4