„Skąd się biorą produkty ekologiczne” – projekt edukacyjny

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Grajewie przystąpiły do udziału w projekcie „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Przedszkolaki uczestniczące w programie realizowały go zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez koordynatorów powiatowych. Zajęcia edukacyjne zaplanowane były w taki sposób, aby dzieci mogły jak najpełniej skorzystać ze zdobytej wiedzy. Dzieci oglądały prezentację wyjaśniającą pochodzenie znaczka ekologicznego oraz dowiedziały się co to znaczy EKO. Zapoznały się z Piramidą Zdrowego Żywienia, przypomniały sobie co należy robić, aby prowadzić zdrowy styl życia, a następnie wykonały taką piramidę samodzielnie. Dowiedziały się jak wygląda dzień rolnika, i że za wykonywaną pracę w gospodarstwie ekologicznym rolnik otrzymuje certyfikat na swoje produkty. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Podsumowując program edukacyjny pt.: „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” wzbudził wielkie zainteresowanie i ciekawość. Program ten poszerza i wzbogaca wiedzę dzieci na temat produktów ekologicznych oraz rolnictwa ekologicznego, kształtuje postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania zdrowotne, uczy umiejętności wyboru zdrowych, wartościowych produktów ekologicznych, propaguje zdrowy styl życia. Dzieci uczą się też ważnych nawyków higieniczno – zdrowotnych.