„Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom”

W piątek 19 kwietnia w ramach projektu: „ Uczymy się przeciwdziałać emisjom“ realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy odbyły się warsztaty ekologiczne pn. :„Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom”. Poprowadzili je wspaniali goście: Państwo Andrzej i Anna Mydlińscy – przewodnicy po Biebrzańskim Parku Narodowym.Państwo zaprezentowali zagadnienia związane z emisjami, ich przyczynami, skutkami oraz zapobieganiem. Wyjaśnili podstawowe pojęcia związane z ochroną powietrza. Omówili też rolę drzew, krzewów i porostów oraz wpływ poszczególnym związków chemicznych i pyłów na nasze zdrowie.Dzieci wiedzą już:🔴dlaczego pożary torfowisk są tak niebezpieczne dla środowiska 🔴co my i nasza rodzina możemy zrobić, by zminimalizować zanieczyszczanie powietrza. Na zakończenie jako podsumowanie każdy sprawdził swoją wiedzę biorąc udział w grze z kołem fortuny.Na dzieci czekały też prezenty i słodkości.Serdecznie dziękujemy za ogrom wiedzy i piękną prezentację.