„Sleeveface – z książką Ci do twarzy” – konkurs

W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu po raz pierwszy zorganizowany został konkurs „Sleeveface – z książką Ci do twarzy”. Sleeveface to fotografia przedstawiająca osobę z zasłoniętą częścią twarzy lub ciała przez okładkę książki, w efekcie czego powstaje kreatywne, często zabawne złudzenie połączenia czytelnika z graficznym motywem książki. Termin sleeveface powstał w kwietniu 2006 roku i został upowszechniony przez Johna Rostrona i Carla Morrisa.Aranżacja tła, ciekawa perspektywa, odpowiedni strój, fryzura, poza, a co najważniejsze, wybór odpowiedniej książki, to warunki, aby fotografia stanowiła spójną całość wszystkich przedstawionych elementów! Wiedząc, że do wykonania dobrego zdjęcia, należało dobrze się przygotować i włożyć spory wysiłek, z niepokojem czekaliśmy na pierwsze prace.Zaangażowanie Rodziców i dzieci przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, na pocztę elektroniczną przedszkola wpłynęło 19 ciekawych i efektownych fotografii!Głosowanie na portalu Facebook przedszkola wyłoniło zwycięzców. 13 maja zostały rozdane nagrody wszystkim uczestnikom konkursu.