PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

Dzisiaj (tj.26.09.2024r.), punktualnie o godzinie 10.00, w naszej placówce zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Na sygnał alarmowy, zgodny z obowiązującą procedurą, wszyscy bezpiecznie opuścili obiekt, korzystając z wyznaczonych wyjść ewakuacyjnych. Ćwiczenia miały na celu naukę prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Po zakończonej akcji przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci miła niespodzianka – samochód ratowniczy Straży Pożarnej, który wzbudził ogromny zachwyt oraz możliwość rozmowy ze strażakami z KPPSP w Grajewie.