11 listopada – Święto Niepodległości

Gdzie biało – czerwona flaga powiewa,A w godle dumny orzeł biały,Hymn narodowy każdy Polak śpiewa,Tam Polska, kraj nasz kochany.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. W związku z tym, 10 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W spotkaniu udział wzięła pani dyrektor Regina Grabowska, dzieci z wszystkich grup i personel przedszkola. STOKROTKI- przedszkolaki z najstarszej grupy przygotowały z tej okazji występ. W strojach galowych recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie grupy dumnie i uroczyście odśpiewały HYMN POLSKI.Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych Polek i Polaków.