Dzieckiem być…

thumb-img

1 czerwca to zdecydowanie, zaraz po urodzinach najszczęśliwszy, najbardziej wyczekiwany przez każde DZIECKO, dzień w roku. Tradycyjnie, jak co roku o tej porze w naszym przedszkolu odbywa się wiele imprez związanych z Dniem Dziecka. W tym roku również zapewniliśmy naszym pociechom mnóstwo atrakcji. W poniedziałek dzieci z grup „Słoneczka”, „Krasnoludki” i „Stokrotki” wybrały się do kina na spektakl teatralny pod tytułem „Baśnie Pana Andersena”. Biedroneczki odwiedziły Muzeum Mleka, natomiast grupa „Pszczółek” obejrzała bajkę „Świnka Peppa”, oczywiście nie obyło się bez popcornu 😊. We wtorek na placu przedszkolnym pojawiły się wielkie „dmuchańce” – przedmioty, które co roku zapewniają dzieciom mnóstwo atrakcji i są gwarancją niesamowitej zabawy. Przedszkolaki miały możliwość skakać, czołgać się w tunelu, chować, zjeżdżać na małej i dużej zjeżdżalni, wspinać i przeskakiwać przez przeszkody. W środę nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się policjant, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo, bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Natomiast w czwartek – 1 czerwca świętowanie zaczęło się już w godzinach porannych. Tego dnia specjalnie dla dzieci przygotowane zostały konkursy i zawody sprawnościowe. Przedszkolaki z wszystkich grup miały do wykonania rozmaite zadania dostosowane do ich wieku i możliwości. Następnie na wszystkich czekała dyskoteka – tańce przy muzyce dziecięcej. Prowadzące tego dnia przygotowały wiele niespodzianek tak, że śmiechu było co niemiara. I o to nam chodziło bo przecież „kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat”! Na piątek zaplanowana była wizyta strażaków. Niestety z racji niesprzyjającej aury, to wydarzenie jest jeszcze przed nami. W to miejsce dzieci eksperymentowały, konkurowały, konstruowały, poszukiwały skarbów, a przede wszystkim cieszyły się z kolejnego, poświęconego im dnia. Jeszcze raz życzymy Wam dużo słońca i dziecięcej spontanicznej radości 😊😊😊 Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

« 1 z 2 »