„Dzień Niepodległości” – akademia

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście ubrane świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Przedszkolaki wraz z pracownikami przedszkola z powagą i w dużym skupieniu oglądały program artystyczny przygotowany przez dzieci ze starszych grup przedszkolnych.Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, śpiewały piosenki oraz dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Przy nastrojowej muzyce dziewczynki zatańczyły taniec z biało – czerwonymi wstążkami. To były piękne i wzruszające chwile.Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Ewelina Swięćkowska; PM4