Przedszkolaki dla Wiktorka z okazji Dnia Przedszkolaka

thumb-img

Jednym z najistotniejszych powodów, dla którego uchwalono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest popularyzacja edukacji przedszkolnej w naszym społeczeństwie. Odgrywa ona bardzo ważną rolę w życiu kilkuletniego człowieka. To przedszkole kształtuje jego dojrzałość emocjonalną, umiejętność funkcjonowania w grupie czy samodzielność.

Dlatego też przy okazji tak wyjątkowego święta, chcieliśmy zrobić coś ważnego. Coś co przyczyni się do wykształcenia u dzieci najważniejszych cech takich jak empatia, szlachetność, ale też przyniesie pomoc potrzebującym. I tak też się stało. 20 września nasze przedszkole zamieniło się w salę kinową i  dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie. Po korytarzach roznosił się zapach popcornu, a przedszkolaki ustawione w kolejki do kasy biletowej kupowały wejściówki na bajkę. Kasjerzy bardzo sprawnie dokonywali sprzedaży, a kasa w mgnieniu oka wypełniała się banknotami. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i radośni. Nasza radość była jeszcze większa gdy okazało się, że kwota ze sprzedaży biletów przerosła nasze oczekiwania. Dzięki Państwa hojności konto Wiktorka zasiliła piękna suma pieniędzy – 2024 zł.  Dziękujemy!!!

Po seansie filmowym przedszkolaki spotkały się w holu przedszkola, aby zaśpiewać wspólnie piosenkę „Dziecięce marzenia”. W ten sposób przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej akcji „ Dzień Przedszkolaka to wasze święto – uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Były też wspólne zabawy muzyczno-ruchowe, które pomogły zintegrować całą społeczność przedszkolną.

Ten dzień to początek wielkiego pomagania dla Wiktorka. Kolejnym krokiem jest zbiórka nakrętek, challenge, kiermasz słodkości…. Będziemy Państwa na bieżąco informować i oczywiście liczymy na Wasze wsparcie.

#relacja #dzienprezdszkolaka2022

Ewelina Swięćkowska; PM4

« 1 z 2 »