DZIEŃ DZIECKA W CZWÓRECZCE!

W środę 1 czerwca przedszkolaki radośnie obchodziły swój ulubiony dzień w roku, czyli Dzień Dziecka. Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W ramach propagowania założeń tego święta, nasze przedszkolaki uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością, życzliwością i dobrym humorem. Dzieci z zapałem i uśmiechem na buziach uczestniczyły we wszystkich proponowanych przez nauczycieli popularnych zabawach, m.in.: Kaczuchy, Labada, w zabawach tanecznych do piosenek z repertuaru dziecięcego oraz w tańcach do współczesnej muzyki dyskotekowej. Cały dzień przepełniony był atrakcjami na sali i wspólnymi zabawami z przyjaciółmi z przedszkola. Aby uświetnić ten dzień, każde dziecko otrzymało drobny upominek w postaci baniek mydlanych. Kolejnego dnia tj. 2 czerwca kontynuowaliśmy święto naszych kochanych dzieci. Tego dnia od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła, zachęcająca do wspólnej zabawy muzyka. Dzieci z niecierpliwością czekały na zabawy na dmuchańcach. Miały do dyspozycji wielką zjeżdżalnię, tor przeszkód oraz kolorowe kulki. Dmuchańce, które rozstawiono w przedszkolnym ogrodzie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przez cały dzień. Po udanej zabawie, zmęczone ale uśmiechnięte dzieci, udały się do swoich sal. Mamy nadzieję, że te dni, będą mile wspominane przez dzieci. Wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, życzymy wszystkiego dobrego. Samych radosnych chwil i kolorowych dni pełnych słońca i uśmiechu. Aby nigdy nie zabrakło Wam dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą pełną inspiracji ?

Ewelina Święćkowska; Joanna Narolewska; PM4