WIOSENNY KĄCIK PRZYRODY w Biedronkach

Kącik przyrody jest doskonałym miejscem do prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Dzieci z grupy Biedronki postanowiły stworzyć takie miejsce w swojej sali. Do przygotowanych pojemników posadziły cebulkę oraz posiały nasiona rzeżuchy, rzodkiewki, fasoli, koperku i owsa. Podczas tych działań obserwowały kształt, wielkość, zapach i kolor nasion. Przedszkolaki wiedząc, że rośliny potrzebują wody do wzrostu, obiecały więc każdego dnia dbać o hodowlę, pamiętać o podlewaniu roślin. Będą też obserwować różnicę w kiełkowaniu i wzroście. Z pewnością ucieszy nas każda dostrzeżona zmiana. Już nie możemy doczekać się, kiedy rzeżucha, owies, szczypiorek i inne roślinki urosną. Zamienią się bowiem w pyszne i zdrowe przysmaki w sam raz na kanapeczki, które dzieci same będą robić. Kącik pełnił swoją rolę w poznawaniu przyrody oraz prowadzeniu doświadczenia przyrodniczego. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest oświetlenie oraz nawadnianie roślin. Same zauważyły i wyciągnęły wnioski, badały, eksperymentowały i obserwowały, a na koniec degustowały.

Joanna Burgraf; PM4