Dzień Kota w grupie „Biedronki”

W dniu 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto – „Dzień Kota”. Z tej okazji przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje pluszowe zwierzątka: kotki. Na zajęciach dzieci zamieniły się w kociaki, dorysowując sobie wąsy. Wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, śpiewały piosenki o kotkach, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, prac plastycznych, recytowanie wierszy, śpiewanie kocich piosenek i oglądanie bajek o kotkach. Najbardziej jednak dzieciom podobała się zabawa: „Kotek i piłka”. Mieliśmy też nietypowych gości. Zaprosiliśmy do wspólnego czytania mamę i brata Marcela, którzy bardzo chętnie czytali nam książeczki o kotkach i nie tylko. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

Joanna Burgraf, PM nr 4