Dla Niepodległej…

W środę, 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas, wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola zebrali się o godzinie 11:11 i odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Następnie, wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez każdą z grup przedszkolnych.

Odświętne stroje, kokardy narodowe, biało-czerwone flagi, wianuszki, piękna kolorystyka dekoracji sprawiła, że w tym dniu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera. Było dostojnie, wytwornie, a przy tym bardzo wzruszająco… Brawo mali Polacy!

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszej placówki poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Katarzyna Wołyniec, PM4