Najlepsi w Veoliadzie 2021!!!

thumb-img

Przedszkolaki z Czwóreczki najlepsze!!! Karate, baseball, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie i taekwondo – to dyscypliny olimpijskie, które w trakcie Veoliady – Olimpiady Przedszkolaków online poznały nasze przedszkolaki. W sportowej przygodzie dzieciom towarzyszył lisek SAVuś – maskotka SAV Junior, a nasza placówka zmierzyła się w konkursie z innymi placówkami. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że to nasze przedszkole zostało wyróżnione i zajęło I miejsce oraz otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z naszych przedszkolaków. To dzięki ich zaangażowaniu i wytrwałości zdobyliśmy tę nagrodę. Sportowa Akademia Veolia Junior (SAV Junior) to odpowiedź na zwiększający się problem niewystarczającej aktywności fizycznej dzieci, a celem projektu było wyposażenie przedszkolaków w podstawowe umiejętności ruchowe, dzięki którym dzieci będą sprawne i przygotowane do uczenia się w przyszłości bardziej złożonych form ruchu, takich jak gra w piłkę nożną, rzucanie frisbee, pływanie kajakiem czy trenowanie sztuk walki. Zdobywając kolejne sprawności, dzieci rozwijają nie tylko cechy motoryczne, ale i kompetencje społeczne potrzebne do funkcjonowania w grupie, czy czekającej ich już wkrótce nauki w szkole. Celem projektu było także zbudowanie nawyku codziennej aktywności fizycznej oraz podniesienie świadomości rodziców w tym zakresie.

Ewelina Święckowksa; PM4