Drzewa mają swoje święto

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszej grupie już w piątek odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. BIEDRONECZKI obejrzały film edukacyjny na temat drzew. Wykonały piękne prace nową techniką plastyczną. Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę. ,,Przedszkolaki zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!” Nie będziemy łamać gałązek, drzew i krzewów. Nie będziemy deptać trawników! Nie będziemy w lesie krzyczeć! Będziemy wrzucać śmieci do kosza! Będziemy zimą dokarmiać ptaki i zwierzęta! Będziemy oszczędzać wodę i prąd! Obiecujemy! My mali obrońcy przyrody!

Joanna Burgraf; PM4