„DZIEŃ JABŁKA” w „Biedroneczkach”

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące… Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

28 września Biedroneczki świętowały „DZIEŃ JABŁKA”. Dzieci przyniosły ze sobą jabłuszko. Mieliśmy okazję poznać budowę, opisywaliśmy kształt jabłka i degustowaliśmy ten pyszny owoc. Następnie każde dziecko z ogromną frajdą zamieniło się w cukiernika. Zabraliśmy się do pracy i upiekliśmy pyszne babeczki oczywiście z jabłuszkiem w roli głównej. Ale to nie wszystko !!! Po degustacji przyszedł czas na spalenie kalorii Zabawy i gry zręcznościowe z wykorzystaniem jabłek: „Wędrujące jabłko”, zabawa: „Turlaj się turlaj” i wyścigi jabłuszek w kubeczku przyniosły nam wiele wrażeń. Był też Quiz: „Co wiemy o jabłkach”, z którym dzieci poradziły sobie wzorowo !!! Na dzieci czekała też do zrobienia praca plastyczna: Jabłko 3D. Kolorowy DZIEŃ JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

Joanna Burgraf, PM4