Kropeczki w BIEDRONECZKACH

15 września grupa „BIEDRONKI” obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Najpierw dzieci wykonywały ćwiczenia gimnastyczne online wraz z trenerem projektu „Zdrowo i sportowo”, następnie oglądały różne kółeczkowe prace plastyczne i wybrały biedroneczki. Były bardzo zaangażowane i pochłonięte podczas pracy, czego efektem są piękne biedroneczki. Ponadto, na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę czy piłkę. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce i braliśmy udział w zabawie z „Twistem” śladem kropek. BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

Joanna Burgraf; PM4