Włoska pizzeria w grupie Stokrotek

Dzisiejszego dnia sala naszych STOKROTEK zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się w kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: oczekiwanie czy wyrośnie ciasto, formowanie kulek drożdżowych, wałkowanie ciasta, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. W tym czasie dzieci wysłuchały historii powstania pizzy – skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, przypomnieliśmy jakich produktów trzeba użyć, żeby upiec pyszną pizzę.   Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanego przysmaku.  To była wielka uczta, która zachwyciła wszystkie, nawet najbardziej wykwintne i wymagające podniebienia. Zapach pizzy unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było się mu oprzeć. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze – wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.

Anna Filipkowska; PM4