Biedronki uwielbiają pizzę

Dnia 9 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Pizzy. Mimo, że nie jest to popularne święto, a potrawa ta nie znajduję się w Piramidzie Zdrowego Odżywiania, o której ciągle przypomina się dzieciom w przedszkolu, to jednak jest to ulubiony przysmak wielu dzieci na całym świecie. Nasza grupa postanowiła włączyć się w obchody tego święta i przygotowała swoją własną zdrową pizzę. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy, poznawały tajniki włoskiej kuchni – sypały ser, kroiły paprykę, pieczarki oraz odcedzały kukurydzę. Następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem nakładali kolejne produkty na ciasto. Gdy wszystko było już gotowe, pizza trafiła do piekarnika i wszyscy z niecierpliwością oczekiwali aż się upiecze. Dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Trzeba przyznać, że pizza wyszła bardzo smaczna i szybko zniknęła z talerzyków, więc pozostaje nam tylko podzielić się zdjęciami.

Ewelina Święćkowska; PM4