Bal Karnawałowy w grupie SŁONECZEK

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w piątek – 29 stycznia 2021r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. Na czas zabawy, dziewczynki zamieniły się w księżniczki, damy dworu, wróżki, motylki, biedronki, itp., a chłopcy w, policjantów, supermenów i wiele innych postaci bajkowego świata. Wesołą zabawę, w rytmie utworów instrumentalnych i wokalnych uatrakcyjniały liczne zabawy i konkursy. Przedszkolaki w pięknych i pomysłowych strojach z ogromnym przejęciem poruszały się po sali balowej. Odbył się profesjonalny pokaz mody – prosto ze stolicy świata mody „Słoneczkowa” . Przedszkolaki chodziły po wybiegu i pozowały jak zawodowi modele. Były również zabawy z balonami – tańce bez użycia rąk, ale z pomocą brzuszka i czoła. Musimy przyznać, że „Słoneczka” poradziły sobie świetnie. Wykorzystaliśmy również możliwości Magicznej Ściany i bawiliśmy się w rzucanie do celu, zbijanie balonów, kręgle wszystko w rytmach wesołej muzyki. Nie mogło zabraknąć oczywiście wizyty długo wyczekiwanego gościa – Świętego Mikołaja. Dzieci przywitały go bardzo serdecznie i radośnie. Odebrały prezenty, wcześniej przygotowane przez rodziców i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki były tak szczęśliwe i radosne, że jeszcze długo po zakończonej zabawie z ekscytacją opowiadały wszystkim o swoich wrażeniach. Zabawa karnawałowa, to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostają w ich pamięci. Dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów oraz zorganizowanie baloników do dekoracji sali.

Katarzyna Wołyniec; PM4