W grudniu odbył się Miejski Konkurs Recytatorski online dla Przedszkolaków “GACKOWE WIERSZOWANKI ZIMOWE” organizowany przez Grajewskie Centrum Kultury. Celem konkursu było szerzenie kultury języka i piękna polskiego słowa oraz budzenie wrodzonego talentu dziecka do kreowania własnego świata poprzez słowo mówione. Nasze przedszkole reprezentowało 12 wykonawców:

– Kubuś Wołyniec „Biedronki”;

– Helenka Modzelewska „Krasnoludki”;

– Ola Obrycka „Krasnoludki”;

– Jaś Piwko „Krasnoludki”;

– Tymek Klimaszewski „Krasnoludki”

– Pola Cybula „Stokrotki”;

– Szymek Gwiazdowski „Stokrotki”;

– Martynka Koniecko „Słoneczka”;

– Nikola Karwacka „Słoneczka”;

– Ania Wysocka „Słoneczka”

– Julia Budnik „Słoneczka”;

– Hania Kowalewska „Słoneczka”;

Każdy z nich zaprezentował wiersz o tematyce zimowej bądź związanej ze świętami Bożego Narodzenia, który został nagrany w przedszkolu, a następnie przesłany do Grajewskiego Domu Kultury. Jury oceniało uczestników, biorąc pod uwagę dobór repertuaru do wieku i wrażliwości emocjonalnej dziecka, formę prezentacji, wyrazistość mowy (dykcję) oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po wysłuchaniu 47 recytatorów komisja konkursowa przyznała III miejsce Szymonkowi Gwiazdowskiemu oraz wyróżnienia Kubusiowi Wołyniec, Oli Obryckiej i Poli Cybuli z naszego przedszkola.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, a ich rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniach do konkursu.

Anna Filipkowska; PM4