Mikołajki – grupa STOKROTKI

Wizyta świętego Mikołaja w naszej grupie, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każde z nich wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Dzisiaj nadszedł wreszcie ten długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł STOKROTEK  i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach,  rozsiadł się wygodnie w specjalnie dla niego stworzonym kąciku – przy kominku i choince. Chyba czuł się w nim wspaniale, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy. Kiedy już porozmawiał z dziećmi i poczęstował je cukierkami sprezentowanymi od Burmistrza Miasta Grajewo – Pana Dariusza Latarowskiego, wszyscy udaliśmy się do sali aby obejrzeć przytaszczone przez Mikołaja prezenty. A prezenty były wspaniałe. Kiedy już nacieszyliśmy oczy, zaprosiliśmy Mikołaja do wspólnej zabawy przy piosence „Kto zagłada w okno”.   Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie. To był wspaniały dzień ?

Anna Filipkowska; PM4