Dzień Pluszowego Misia w „Pszczółkach”

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków. Dla każdego wręczyliśmy znaczek z misiem następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Były też zabawy i konkurencje: „Mały, duży Miś”, „Gimnastyka misia”, „Misiowe skoki”, „Dorysuj Misiowi…”. Na każde dziecko czekał też słodki żelek Miś. Ciekawą atrakcją była też misiowa fotobudka, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. To był dzień pełen wrażeń i świetnej zabawy.

Joanna Burgraf; PM4