DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

thumb-img

W środę, 5 listopada dzieci z grup „Pszczółki”, „Krasnoludki” oraz „Słoneczka” obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney’a. Ich treści bawią i rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, kolejnemu już pokoleniu młodych odbiorców.

W tym dniu, nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą Bajkową Krainę, a nasi milusińscy przyszli przebrani za wybraną przez siebie postać z bajki i wzięli udział we wspólnej zabawie. W trakcie zajęć przedszkolaki uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z trudnymi zadaniami.

Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Dzieci przekonały się, że warto wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Katarzyna Wołyniec; PM4

« 1 z 4 »