DZIEŃ DYNI

W piątek, 30 października od rana w naszym przedszkolu królował kolor pomarańczowy.
Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia i królowej warzyw – DYNI. Każdy przedszkolak miał na sobie pomarańczową lub żółtą bluzeczkę – był to przyjemny początek tego wesołego dnia.

Przedszkolaki dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania „dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd i próbowały już wysuszonych pestek dyni. Nie obyło się również bez zręcznościowych gier i zabaw. Atrakcją dnia była również jesienno-dyniowa sesja zdjęciowa.