Dzień DYNI w GRUPIE PSZCZÓŁKI

Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W grupie 3-latków takie święto obchodziliśmy w piątek 30 października, w tedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Naszą „imprezkę” rozpoczęliśmy oglądaniem przyniesionych przez dzieci dyń. Na podstawie wysłuchanego wiersza pt.: „Dynia” dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.

Dzieci miały okazję przekonać się jak smakują babeczki dyniowe, które same zrobiły i upiekły tego dnia w przedszkolu.

Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw:

– dyniowy tor przeszkód- slalom dyniowy,

– zabawa w dyniowe kręgle,

– podawanie sobie dyni nad głową

Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania „dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd.

Ponadto każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w przebraniu ogromnej DYNI.

Na zakończenie święta Dyni każdy przedszkolak otrzymał ”Dyniowy Order”, kolorowankę pełną dyń oraz pyszne lizaczki w kształcie dyni oczywiście. ?

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

Dziękujemy Rodzicom za współpracę i za okazałe dynie. ?

Joanna Burgraf, PM4