Obchody „Międzynarodowego Dnia Pokoju” w grupach „Biedronki” i „Słoneczka”

21 września dzieci z grup Biedronki i  Stokrotki, świętując Międzynarodowy Dzień Pokoju przyszły do przedszkola ubrane w białe bluzeczki. Podczas zajęć rozmawiały o tym, jak cenny jest pokój na całym świecie,  poznały symbol pokoju, którym jest biały gołąb.  Przedszkolaki udały się też do ogrodu przedszkolnego, gdzie miały okazję obserwować wypuszczanie białych gołębi w niebo na znak pokoju na świecie. Następnie dzieci z grupy „Stokrotki” przyklejały odrysowane i  wycięte z białego papieru dłonie wokół sylwety naszej planety. Biedronki, natomiast, odbijały swoje rączki pomalowane białą farbą na niebieskim brystolu wokół lecącego gołębia. Nawiązując do dzisiejszego święta, zachęcałyśmy naszych wychowanków do zgodnej zabawy i okazywania sobie wzajemnego szacunku.  Dzieci doszły do wniosku, że wszyscy pragniemy pokoju, by móc radośnie bawić się, uczyć i żyć.  Wiedzą już też, że „Dzień Pokoju” to dla nas wszystkich święto radości, przyjaźni, dobra i miłości.

Pięknie dziękujemy rodzicom Filipka z grupy Biedronki – Państwu Ziemkiewicz za cudowny akcent, symboliczne wypuszczenie gołąbków.

Ewelina Święćkowska, Anna Filipkowska; PM4