DZIEŃ DINOZAURA

thumb-img

26  lutego przypada nietypowe święto -Dzień  Dinozaura. Cały dzień rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. W tym czasie nasze dzieci,, udały się ’’ w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów. „Krasnoludki” oglądały albumy, książki i filmy o dinozaurach, podziwiały figurki gadów, które przyniosły ze sobą z domów. Wykonywały też różne prace plastyczne. Nie zabrakło zabaw ruchowych i zadań związanych z tematem przewodnim. Wszyscy podczas zajęć wykazali się ogromnym skupieniem i zainteresowaniem.  

Ponadto, z pomocą pani, zbudowały grotę skalną dla dinozaura Filipozaura – z rodziny tyranozaurów, który z ogromną radością w niej przebywał.

Z tej radości nasz Filipozaur postanowił zaprosić dzieci z różnych grup aby obejrzały jego dom. Przedszkolaki mogły wejść do środka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w tle z prehistorycznym gadem. W między czasie „Krasnoludki” recytowały wiersz opowiadający  historię dinozaurów.

To był wyjątkowy dzień z Filipozaurem w roli głównej.

Dziękujemy Filipkowi M. z gr. Krasnoludki za wspaniałe odegranie roli naszego bohatera 

Joanna Burgraf, PM4