III spotkanie z teatrem „Baśń i Bajek nieco” – marionetkowa pantomima

thumb-img

24 lutego, odwiedził nas Teatr CoNieco z marionetkową pantomimą pt. ,,Baśń i Bajek Nieco”.       W spektaklu dzieci wraz z wędrowcem przemierzały barwną krainę.
     Obserwowały pouczającą historię o próżnym cesarzu, który chciał być najpiękniejszy na świecie. Ciągle zamawiał nowe stroje, przebierał się i grymasił, aż trafił na oszusta. Nieuczciwy krawiec udawał, że wykonuje piękną i delikatną szatę, lecz kiedy władca ukazał się ludowi w nowym stroju, wszyscy zauważyli, że cesarz jest nagi. Bajka Andersena „Nowe szaty cesarza” to teatr przedmiotu, gdzie wszystkie postaci wyglądają jak karty do gry.
     Potem pojawiły się marionetki sycylijskie i bajka braci Grimm o Czerwonym Kapturku. Tym razem jednak, wesoły Kapturek i sympatyczny wilk bawią, a mimo dramatycznych zdarzeń, cała historia przypomina raczej kabaret niż dreszczowiec.
     Na koniec wędrowiec i Andersen zabrali widzów do krainy wzruszeń. Dziewczynka z zapałkami przegrywa z trudami życia i marząc o domu umiera.
     Lecz baśń nie kończy się śmiercią dziecka. W lepszym świecie ożywa w rękach Animatora, pozostawiając w zadumie wędrowca i widzów.

« 1 z 2 »