KRASNOLUDKI I SŁONECZKA z wizytą w GIH

thumb-img

13 lutego 2020 r. Krasnoludki i Słoneczka z naszego przedszkola wybrały się do Grajewskiej Izby historycznej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały różne wystawy:

  1. Z przeszłości Grajewa i okolic

Wystaw prezentująca w sposób uporządkowany różnorodne zagadnienia z historii Grajewa i okolic, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II RP.
2. Barwa i tradycja 9 pułku strzelców konnych

Wystawa poświęcona 9 pułkowi strzelców konnych składająca się z plansz tematycznych poświęconych poszczególnym elementom barwy i tradycji 9 psk oraz aspektom funkcjonowania i historii pułku.

3.Militaria XX wieku

Wystawa przygotowywana w oddzielnej, specjalnie zabezpieczonej sali. Składają się na nią broń i jej elementy oraz eksponaty ukazujące wielorakość aspektów militarnej przeszłości regionu grajewskiego. 

Ta ostatnia wystawa najbardziej ze wszystkich spodobała się naszym przedszkolakom. Każdy chętny mógł przymierzyć beret generała i poczuć się przez chwile ważnym żołnierzem.

Serdecznie dziękujemy panu przewodnikowi za oprowadzenie po Izbie , za wszelkie informacje  oraz za udzielenie odpowiedzi na pytania dociekliwych przedszkolaków J

Joanna Burgraf;PM 4

« 1 z 2 »