„Babciu, Dziadku, kochamy Was”- uroczystość w grupie „Krasnoludki”

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Dnia 17 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Regina Grabowska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie, oraz przepięknymi kwiatami. Ponadto na wszystkich chętnych czekała sesja zdjęciowa w fotobudce. Każdy wnuczek mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoimi kochanymi babciami i dziadkami.

Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w przyjęciu, a także upiekli pyszne ciasta.

Joanna Burgraf; PM 4