Przedszkolaki oddały hołd

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Kontynuując obchody Odzyskania Niepodległości,  dzieci z grup „Stokrotki”, „Słoneczka”  i „Krasnale” odwiedziły miejsce pamięci i zapaliły znicze przy Pomniku Niepodległości, mieszczącym się przed Urzędem Miasta. Celem wizyty było oddanie hołdu bohaterom walczącym o wolność, człowieczeństwo                                i niepodległość, którzy zapłacili za to najwyższą cenę, oddając życie w obronie ojczyzny. Poprzez to, nasze przedszkolaki okazały wdzięczność za  męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Owa wizyta, to nie tylko ważny gest, ale kształtowanie poczucia przynależności do wspólnoty narodowej, a także lekcja patriotyzmu i historii naszej małej ojczyzny, jaką jest Grajewo.

Katarzyna Wołyniec; PM4