Wizyta Pani leśnik

We wtorek, 15 października gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Annę Zapert z Nadleśnictwa Rajgród.

Pani leśnik opowiedziała, gdzie pracuje i czym się zajmuje.  Mówiła także o tym, jakie zwierzęta i ptaki można spotkać w lesie. Dzieci dowiedziały się również, które z nich zapadają w sen zimowy oraz poznały niektóre ich zwyczaje. Z informacji przekazanych przez Panią leśnik, dowiedzieliśmy się, że lisek to bałaganiarz, zupełnie nie dbający o swoją norkę, natomiast borsuk to czyścioszek, który z wielką starannością sprząta swoje mieszkanie. Największą atrakcją dla naszych milusińskich był  właśnie spreparowany borsuk, którego dzieci mogły dotknąć, obejrzeć. Pani Ania zadała dzieciom wiele zagadek, które ilustrowała przyniesionymi pomocami dydaktycznymi.

Na koniec spotkania, Pani leśnik rozdała przedszkolom upominki- odblaski w kształcie leśnych zwierzątek, kolorowanki oraz broszury przyrodnicze. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły swoje wiadomości o lesie, jego mieszkańcach oraz pracy leśnika.

Katarzyna Wołyniec; PM4