Wizyta „Biedronek” w gabinecie weterynaryjnym

Przedszkolaki z grupy „Biedronki”, 4 kwietnia, odwiedziły gabinet weterynaryjny. Celem naszej wycieczki było zapoznanie dzieci z zawodem lekarza weterynarii, uświadomienie, że nie tylko ludzie chorują, zwierzęta także wymagają opieki, pomocy i leczenia.

Podczas wizyty „Biedronki” mogły zobaczyć jak wyposażony jest gabinet, dowiedziały się o sposobach pielęgnacji zwierząt domowych. Miały również możliwość przyjrzenia się jak wygląda strzyżenie pieska. Nasi milusińscy dowiedzieli się również tego, że weterynarz leczy nie tylko zwierzęta, które mają w swoich domkach, ale i zwierzęta wiejskie. Pani doktor pokazała nam narzędzia medyczne, którymi bada się zwierzęta. Dzieci widziały także salę operacyjną/ zabiegową.

Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu. Z ogromnym zaangażowaniem odpowiadały na zadawane im pytania, same również miały wiele zapytań.

Na zakończenie nasze „Biedroneczki” zostały obdarowane upominkami.

„BIEDRONKI” SERDECZNIE DZIĘKUJĄ ZA SPOTKANIE I OGROM WIEDZY PRZEKAZANY PODCZAS WIZYTY 🙂