Przedszkolaki z wizytą w GIH

W czwartek, 28 marca 2019 r przedszkolaki z naszego przedszkola ( Biedronki, Słoneczka, Krasnoludki i Stokrotki) odwiedziły Grajewską Izbę Historyczną.

Oglądały tam wystawę ph: „Z historii pomiarów- cos o mierzeniu, liczeniu i ważeniu”. Tworzyły ją interesujące przedmioty, takie jak: maszyny liczące, węgielnica, kalibromierz, mikrometr, taśmy miernicze. m.in. taśma do skoku w dal. Nie zabrakło eksponatów z czasów szkolnych: linijek, ekierek, cyrkli. Najbardziej przykuwają jednak uwagę wagi i przepiękne zegary pochodzące głównie z XIX i XX wieku. Dzieci były bardzo zainteresowane, toteż zadawały wiele pytań.

Wystawa ta miała wielką wartość edukacyjną –

Jak wspomniał pan przewodnik- za pomocą zegarków odmierzmy nie tylko czas, ale wyznaczamy strony świata. Potrzebny jest do tego jednak słoneczny dzień.

Joanna Burgraf, PM nr 4