IV spotkanie z teatrem – „Kolorowe wiersze”

W czwartek 21 lutego 2019  odwiedził nas teatr „Conieco” z Białegostoku z przedstawieniem pt.: „ Kolorowe wiersze”. Aktorzy w formie kabaretowej i przyjaznej dzieciom przybliżyli naszym  przedszkolakom znane im wiersze. Pojawił się chory „Kotek”, „Stefek Burczymucha”, który bał się tygrysa, „Żuraw i czapla” i wiele innych postaci z poezji dziecięcej Konopnickiej, Brzechwy, Jachowicza i Kraszewskiego.

Wszystkie postacie niosą pewną naukę dla widza a dodatkowo bawią swoją ciekawą formą. Lalki bohaterów są płaskie jak ilustracje wyjęte z książki i bajecznie kolorowe. Mają duże możliwości animacyjne, a niektóre przybierają dziwne kształty (np. składają się jak mapa). Malarka, która często zmieniała się w Zakładeczkę, bardzo sprawnie wyciągała morał z każdego wiersza i robiła wiele „psikusów” poecie.

Spektakl podobał się naszym przedszkolakom, uśmiech widniał na ich twarzach nieustannie, bajecznie kolorowa scenografia bawiła możliwościami animacyjnymi i nieoczekiwanymi kształtami.