Jasełka p.h. „Cicha noc” w „Pszczółkach”

thumb-img

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W przedszkolu także jest to okres wyjątkowy. Dzieci z wielkim wzruszeniem ubierają choinkę, własnoręcznie wykonują ozdoby i czekają na przyjście Mikołaja, bo właśnie z prezentami najbardziej kojarzą im się Święta Bożego Narodzenia. Dlatego w tym roku chciałyśmy, aby nasi nawet najmłodsi wychowankowie dowiedzieli się, że najważniejszą osobą, na którą wszyscy czekają jest maleńki Jezus.

Chcąc przybliżyć dzieciom historię narodzenia Jezusa przeprowadziłyśmy z nimi cykl zajęć związanych z tradycjami świąt Bożego Narodzenia. W trakcie, których wspólnie stroiliśmy naszą salę, ubieraliśmy choinkę i uczyliśmy się kolęd. Następnie z niecierpliwością czekałyśmy dnia jasełek, kiedy Maluszki po raz pierwszy miały wystąpić przed publicznością. Podczas tego spotkania – 17 grudnia 2018r. – nasze pszczółeczki przedstawiły króciutką historię narodzin Jezuska ph.: „Cicha noc”, którego odwiedziły śnieżynki i pasterze. W powietrzu czuć było „ducha” nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dzieciaki, wraz z dorosłymi złożyli sobie życzenia, zdrowych, pogodnych i pełnych miłości świąt. Wzruszeń dopełniło wspólne dzielenie się opłatkiem.
Gratulujemy maluszkom odwagi i życzymy, aby Nowonarodzona Dziecina obdarzyła je zdrówkiem i otaczała swoją opieką w nadchodzącym Nowym Roku!

Anna Filipkowska PM4

« 1 z 2 »