„Biedronki” z wizytą w sklepie zoologicznym

W czwartek, 22 listopada dzieci z grupy „Biedronki”, w ramach omawianej tematyki, odwiedziły pobliski sklep zoologiczny .

Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani ekspedientka przedstawiła nam zwierzęta dostępne w sklepie, wskazując na ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Pozwoliła naszym przedszkolakom również pogłaskać chomika, królika, świnkę morską i kota. Nasi milusińscy z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco. Pełni wrażeń i nowych informacji wróciliśmy do przedszkola.

Na zakończenie wizyty, ramach podziękowań, wręczyliśmy właścicielce sklepu zoologicznego własnoręcznie wykonaną laurkę.

Katarzyna Wołyniec PM4