„Palce lizać!”, czyli szyszki w wykonaniu „Biedronek”

thumb-img

Dzieci z grupy „Biedronki” w czwartek, 25 października, wcieliły się w rolę cukierników. Nie odbiegając od tematyki jesiennej, przedszkolaki wykonały szyszki z ryżu preparowanego.

Aby dzieci mogły zabrać się do pracy, najpierw umyły bardzo dokładnie rączki. Później, wykonywały wszystko według następującego przepisu: na niewielkim ogniu roztopiły masę krówkową i masło, dodały  kakao, a gdy masa była płynna, dodały ryż. Wszystkie składniki szybko i dokładnie wymieszały. Ostatnim etapem, który sprawił dzieciom największą frajdę,  było formowanie szyszek zwilżonymi dłońmi. Szyszki, które dzieci stworzyły, umieszczały w papilotkach i pozostawiały do zastygnięcia. Zniecierpliwione przedszkolaki nie mogły doczekać się, kiedy wreszcie spróbują własnoręcznie wykonanych szyszek. Małe łakomczuchy zajadały się nimi z uśmiechem na twarzy, prosząc o kolejne.
Formowanie szyszek z powstałej masy było dla dzieci doskonałą zabawą, poprzez którą „Biedronki” usprawniały motorykę małą, odpowiednie napięcie mięśniowe oraz rozwijały swoją wyobraźnię.

 

Katarzyna Wołyniec PM4

« 1 z 3 »