Złota, polska jesień w Biedronkach

Jesień to piękna pora roku! Dzieci z grupy „Biedronki”, jeśli tylko pogoda dopisuje, korzystają ze słonecznej aury, spacerują i bawią się w pobliskim parku oraz na przedszkolnym placu zabaw.

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki zbierały dary jesieni (kolorowe liście, kasztany, szyszki, jarzębinę), z których wykonywały potem kreatywne prace plastyczne (m.in.: Panią Jesień, ślimaki, liski, lwy, szyszkowe ludziki). Jesienne spacery pozwalają również zaobserwować zmieniającą się przyrodę oraz zwierzęta, na przykład wiewiórki, które gromadzą zapasy na zimę.

Najwięcej radości dają jednak naszym milusińskim  zabawy kolorowymi liśćmi, których w naszym parku jest bez liku, a na ziemi tworzą one różnobarwny dywan. Wiele pozytywnych emocji dostarcza dzieciom podrzucanie liści i bieganie po nich.

Katarzyna Wołyniec; PM4