Każda PSZCZÓŁKA dobrze wie, co jest zdrowe, a co nie…

Dbamy o to, aby nasze przedszkolaki były zdrowe i prawidłowo się odżywiały. Staramy się zapewniać im wszechstronny rozwój promując między innymi zdrowy styl życia, poprzez szerzenie wiedzy o zdrowiu w realizowanych tematykach zajęć.

Z myślą o jarzynowych witaminkach – 18 października – grupa maluszków – Pszczółek – zamieniła się w „kucharzy” i wspólnymi siłami wyczarowała pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników.

Pracę dzieci rozpoczęły od starannego umycia rąk, założenie fartuszków oraz nakryć głowy. Następnie nauczycielka przypomniała zasady bezpiecznego korzystania z przyborów kuchennych. Przygotowane przedszkolaki zasiadły do stołów gdzie czekały na nich warzywa, deski do krojenia i plastikowe noże.       Rozpoczęło się wielkie krojenie. Gdy wszystkie składniki były dokładnie pokrojone nastąpił moment wymieszania składników. Na degustację dzieci zaprosiły Panią Dyrektor oraz pozostałych pracowników przedszkola. Sałatka była wyśmienita. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)

Taka zdrowa, samodzielnie zrobiona skusiła nawet niektórych niejadków.

Anna Filipkowska;

PM4