Sześciolatki ze „Stokrotek” na Korowodzie Polskich Bajek

thumb-img

Grajewo zawsze umie się bawić. Dziś dowodem na to był „Korowód Polskich Bajek” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Grajewie oraz Grajewskie Centrum Kultury.

Imprezę rozpoczął przemarsz kolorowego korowodu ulicami Grajewa spod budynku GCK do klubu HADES. Tłum uczestników poprzebieranych za postaci z bajek z Grajewską Orkiestrą Dętą i klaunami maszerującymi na szczudłach zachęcił mieszkańców do wspólnej zabawy. W przemarszu uczestniczyły także władze naszego miasta: Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski, Zastępca Burmistrza Maciej Bednarko oraz Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo Halina Muryjas – Rząsa, którą było trudno rozpoznać w specjalnie przygotowanym na Korowód przebraniu.

Tego dnia teren wokół HADESU przeobraził się w krainę baśni: kolorowe postaci, baloniki i unoszące się w powietrzu bańki wyglądały jak ze snu. A było co podziwiać: występy małych artystów, pokazy baniek. Chłopcy byli zachwyceni możliwością zobaczenia radiowozu policyjnego od środka. Można było się również bawić na dmuchanych zjeżdżalniach, poszaleć w tańcu na scenie. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie – poprzez zabawę – uczyli dzieci zasad ruchu drogowego. Wszystko to w towarzystwie hucznej wesołej muzyki i doskonałej pogody.

Na zakończenie imprezy Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie – Halina Ewa Wałega wręczyła statuetki z Misiem Uszatkiem jako podziękowania za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia, a najmłodsi najbardziej zaangażowani mali uczestnicy otrzymali pluszowe misie.

Patronat nad „Korowodem Polskich Bajek” objęli Podlaski Kurator Oświaty oraz Burmistrz Grajewa.

źródło/e-grajewo.pl/

« 1 z 4 »