Sześciolatki z wizytą w Szkole Podstawowej nr 2

Dzieci z grupy „Stokrotki” od września rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Dlatego w dniu 12.06.2017r. odwiedziły uczniów klasy I w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie.

Celem wizyty było również zapoznanie z budynkiem szkolnym i panującą tam atmosferą. Przedszkolaki miały możliwość poznania sali lekcyjnej, obejrzenia zeszytów i podręczników pierwszoklasisty. Wychowawczyni zaznajomiła sześciolatków z materiałem, jaki będą musiały przyswoić w klasie I.  Opowiedziała o osiągnięciach swoich uczniów.

Przedszkolaki zasiedli w ławkach i przez chwilę poczuli się jak uczniowie. Podczas wizyty odbył się koncert, w którym „Stokrotki” i pierwszoklasiści prezentowali swoje umiejętności wokalne.

Wszystkie przedszkolaki stwierdziły, że szkoła wcale nie jest taka zła i od września będą jej uczniami.

Dziękujemy Pani Mirosławie Boć i klasie I„b” za miłe i życzliwe przyjęcie.

Jadwiga Pieńczykowska PM4