„Dzień Dziecka” – święto wszystkich naszych milusińskich

thumb-img

Wierni hasłu „Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” miniony tydzień poświęciliśmy naszym przedszkolakom.  Z okazji Dnia Dziecka atrakcji nie brakowało przez cały tydzień.

I tak w poniedziałek odbyły się warsztaty muzyczno-ruchowe dla rodziców i dzieci, podczas których  uczestnicy mogli razem tańczyć, grać na instrumentach muzycznych, rozwiązywać zagadki muzyczne, a przede wszystkim wspólnie spędzić czas. Dzięki uczestniczeniu w różnorodnych formach zabaw z muzyką, z instrumentami i rekwizytami zarówno rodzice jak i dzieci zrozumieli, jak ważną rolę odgrywa muzyka i ruch w rozwoju dziecka.

Wtorek to czas radości, szaleństwa i zabawy dla dzieci podczas pobytu na świeżym powietrzu i  korzystania z dmuchawców – zjeżdżalni i innych dmuchanych atrakcji.

W środę naszą placówkę odwiedzili strażacy prezentując się w pełnym umundurowaniu i osprzętowaniu. Dzieci miały możliwość wsiąść do wozu strażackiego i przymierzyć hełm strażaka. Ponadto został przeprowadzony pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci najpierw oglądały pokazy reanimacji w sytuacjach zagrożenia życia, a potem same na fantomach demonstrowały udzielanie pierwszej pomocy. Spotkanie uświadomiło wszystkim zebranym, jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

W czwartek 01 czerwca, obchodziliśmy Dzień Dziecka. Zebrani na dwóch salach tańczyliśmy przy muzyce. Dzieci brały udział w wielu ciekawych, sprawnościowych konkurencjach: tańczyły z chustą, skakały w workach, ścigały się w autach, pokonywały tor przeszkód i wiele innych. Uśmiech nie znikał z twarzy. Na zakończenie dla każdego czekały prezenty ufundowane przez Panią Dyrektor: książeczka i lizak.

W piątek w naszej placówce gościliśmy teatrzyk z Białegostoku. Aktorzy z pomocą pacynek w przedstawieniu pt.: „Drogowy zawrót głowy” uświadomili wszystkich odbiorców o tym, jak w bezpieczny sposób należy poruszać się po drodze.

Mamy nadzieję, że każde dziecko spędziło ten czas na wspaniałej zabawie, tym bardziej, że w naszym przedszkolu Dzień Dziecka trwał przez cały tydzień.

 

Joanna Burgraf PM4