Przedstawienie teatralne – „Drogowy zawrót głowy”

thumb-img

Dnia 2 czerwca 2017 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego „AKADA”, którzy wystawili teatrzyk pt.: „Drogowy zawrót głowy”.

Była to bardzo przyjemna bajka o bezpieczeństwie. W lekki i przyjemny sposób dzieci przyswajały zasady ruchu drogowego, znaki drogowe poprzez aktywny udział w przedstawieniu, piosenki i wspólną zabawę. Spektakl ukazywał historię Krzysia, który kompletnie nie przestrzegał zasad ruchu drogowego. Nawet upomnienia od napotkanej pani policjant nie były dla niego przestrogą… Dopiero kiedy we śnie Krzyś nie potrafił samodzielnie dotrzeć do domu zrozumiał, jak bardzo ważne jest stosowanie się do zasad panujących na drodze. Podczas wyprawy czekało go wiele przygód oraz zagadek do rozwiązania, z którymi  zapewne by sobie nie poradził bez pomocy naszych przedszkolaków J

Spektakl był ciekawą lekcją wychowawczą i przyniósł wszystkim dzieciom wiele wrażeń. Bardzo ekspresyjna realizacja artystyczna spodobała się małym widzom i pozwoliła utożsamić się im z postacią głównego bohatera. Aktorzy wzbudzili swoim występem duże zainteresowanie dzieci, które nie tylko świetnie się bawiły, ale i uczyły się ważnych, bezpiecznych i prawidłowych zachowań. Dzięki spektaklowi, podkreślającemu kwestie bezpieczeństwa i zdrowia, dzieci poszerzyły i utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego i zdrowego odżywiania. Postać małego Krzysia, rozwiązującego różne zagadki z elfem i naszymi dziećmi, na długo pozostanie w pamięci.

 

Anna Filipkowska; PM4