„Przygody Strusia” – majowe spotkanie z teatrem

thumb-img

W czwartek 25 maja gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru Lalek „Fraszka” z Warszawy, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie  pt.”Przygody Strusia”.

Spektakle FRASZKI przenoszą małych widzów w kolorowy świat baśni, w którym dobro zwycięża zło, a właściwe postępowanie bohaterów jest zawsze nagradzane.

Spektakl „Przygody Strusia”  opowiadał o tym, jak to Myśliwy przywiózł z afrykańskiej wyprawy strusie jajo. Z jego plecaka wykradają je złodziejaszek Kot i jego pomocnik Baran. Tak zaczynają się niecodzienne przygody Strusia. Z przywiezionego jajka wykluwa się strusie pisklę. Od tego momentu zaczyna się nim opiekować mały Kurczak, który bardzo chciał mieć braciszka. I choć Struś różni się od Kurczaka to nawet Mama Kura – na co dzień wielce tolerancyjna – akceptuje to niecodzienne „rodzeństwo”. Złodziejaszek Kot i Baran uprowadzają Strusia. Wiozą go w klatce i mają zamiar sprzedać zdobycz do ZOO i sporo na tej transakcji zarobić. Ich plan się jednak nie powiedzie.

Bajkowy morał mówi o przyjaźni i tolerancji. Struś, choć tak różny od Kurczaka jest akceptowany, darzony sympatią i przyjaźnią przez nowe otoczenie.

Występ bardzo spodobał się dzieciom, które z radością przeniosły się w niesamowity świat bajek i baśni.

/PM4/