Powitanie wiosny

We wtorek 21 marca dzieci z naszego przedszkola przywitały wiosnę.   Podczas zajęć tematycznych prowadzonych w przedszkolu, dzieci zostały dokładnie zapoznawane z rytuałem symbolicznego palenia marzanny.

Dbając o ekologię i idąc z duchem czasu pożegnaliśmy zimę paląc przygotowaną przez najstarszą grupę „Stokrotek” słomianą kukłę. Ubrana w piękną kolorową sukienkę Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola do ogrodu przedszkolnego. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.

Po pożegnaniu zimy, przedszkolaki korzystając ze sprzyjającej pogody, bawiły się na świeżym powietrzu, a zabawie towarzyszyły gromkie śpiewy i okrzyki wesołości na cześć nowo przybyłej wiosny.

Anna Filipkowska; PM4